Správné topení

Jak správně topit

  K dosažení maximální spokojenosti při topení s dřevěnými briketami je velmi důležité, dodržovat určité zásady vytápění dřevěnými briketami, ať už spalované v interierových krbech, kamnech stejně tak v případě klasických kotlů na tuhá paliva.                                                                                                                                                                                     

   Dřevěné brikety hoří jako dřevo, žhnou jako uhlí !

Klikněte na obrázek pro přehrání videa

                                                                                                                                                                             Pomocí podpalovače, který dlouho hoří plamenem, zapalte podlalovací třísky. Pokud nemáte na začátek třísky nebo suché dřevo, stejně dobře Vám poslouží na menší "puky" nalámaná válcová briketa.         


 Po několika minutách už v topeništi šlehají velké plameny za plného přívodu vzduchu. Tento proces nám pomůže roztopit kamna na požadovanou teplotu a vytvořit žhavé ohniště.


  Zůstávají nám pouze krásné žhnoucí kousky dřevěných briket. Rozhrňte tyto kousky rovnoměrně po celé ploše topeniště a poté přiložte celé brikety na tyto žhavé kusy.                                                                

  Přívod vzduchu ještě na chvíli nechte otevřený. Opět se nám budou tvořit plameny, které budou rozpalovat přiložené celé brikety. 


V " ideální " chvíli je důležité úplně zavřít přívod vzduchu, brikety ještě nějaký čas budou hořet plamenem, ale postupně budou přecházet do PROCESU ŽHNUTÍ.


V tomto procesu žhnutí nám dřevěné brikety dávají to největší teplo a po nejdelší dobu.