Správné skladování

Jak správně skladovat dřevěné brikety a pelety 


  Dřevěné brikety a pelety jsou balené do perforované PE folie nebo sáčku. Tyto drobné dírky na folii jsou záměrně, aby dřevěné brikety a také pelety ihned po výrobě, co nejrychleji vychladly. Způsob balení dřevěných briket a dřevěných pelet zajišťuje čistou a snadnou manipulaci a velmi praktický způsob skladování oproti uhlí a dřevu.

  Ekopaliva jsou uložena na dřevěných paletách různých rozměrů. Tyto palety se u nás zálohují a to 160,-/ ks s DPH. Tato záloha je ale vratná v pné výši při vrácení palety zpět na naší prodejně v Bohumíně. Pokud zákazník ví, že bude u nás nakupovat opakovaně, je možné ponechat si palety na výměnu při dalším nákupu ekopaliva.

  Na paletě je cca 1 tuna zboží. U hranatých briket jako např. Ruf, Ruf Hard, Brik, Pini Kay je na paletě 96 bal. = 960 kg, u válcových briket jako např. Energo, Energo Hard, Premium, Extralong a dalších je to 100 bal. = 1000 kg. Dřevěné pelety Ø 6 mm balené po 15 kg - na paletě uloženo celkem 70 sáčků = 1050 kg a v případě pelet Ø 8 mm balených po 25 kg - na paletě uloženo po 40 pytlích = 1000 kg.

  Hranaté i válcové ekobrikety, stejně tak pelety jsou dobře skladné a nezaberou mnoho místa. Prostor vyhrazený pro uskladnění dřevěných briket by měl být suchý bez přímého působení vody či větší vlhkosti. Proto také by tyto paliva neměly ležet přímo na holé zemi nebo betonu, ale nejlépe na dřevěné paletě. Mokré a vlhké místo dřevěným briketám i peletám nevyhovuje a právě proniknutí vody nebo vysoké vlhkosti přes obal dochází k jejich nabývání na objemu a postupnému rozpadávání zpět na dřevěnou pilinu.

  Ideální prostor může být vždy suchý sklep, garáž, kůlna nebo zahradní domek. Zároveň dbejte na dostatečnou vzdálenost ekopaliva od lehce zápalných látek a přímého zdroje zapálení.